de-sign.cz

Práce jako na kostele - knížka

„Neležte v posteli, zachraňujte kostely!“ Takto příznačně se jmenuje jedna z kapitol knížky o jejíž vznik se zasloužili lidé, kterým nejsou české sakrální památky lhostejné. Za grafickou úpravu Štěpánky Bláhovcové navíc knížka získala v roce 2010 významné zlaté ocenění v soutěži European design Ewards. A jsou tu i bonusy! :-)

Více informací

Cena

375,00 Kč

Prodáno, ale lze objednat!


Informujte mě, až bude k dispozici

Knížka (a projekt) pojednává o problematické části české krajiny v Sudetech, o potřebách lidí této krajině vracet život a o tom, proč vlastně dělají něco takového, jako například opravují starý německý kostel. Cílem publikace je zdokumentovat fenomén aktivismu kolem opuštěných kostelů a zároveň vyjádřit dík všem, kteří stále mají energii léčit staré rány.

Kromě obsažného čtení nabízí knížka také mnoho bonusů v podobě skládačky kostela (z přebalu desek se během chvíle stane modelářský zážitek) a náplastí „Práce jako na kostele“.

Spolupráce: Pomozme si sami o. s.
Design a koncept: Štěpánka Bláhovcová
Texty: Štěpánka Bláhovcová, Vladimír Franze, Jan Florian, Kateřina Kvasničková, Anna Matoušková, Zdeněk Procházka, Miroslava Válová
Fotografie: Michal Vadlejch a archiv o. s. Pomozme si sami
Skládanka: Ondřej Hejl
Vydala místní akční skupina Český Západ - Místní partnerství

Vydání druhé
Počet stran 200
Náklad 400 ks
©2010
ISBN 978-80-940713-0-6


Rozměry: 175 mm × 230 mm


Poprvé publikováno v roce 2009 ve spolupráci s Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (ISBN 978-80-7414-154-6)

Ocenění: European design Ewards 2010, Zlaté ocenění v kategorii knižní layout